Попереджаємо! Тексту багато, але інформація є дуже цінною.
Фільтри зворотного осмосу-найефективніший метод очищення питної води
Сьогодні існує багато методів очищення питної води, кожен із яких по-своєму дає результат. Найчастіше, будь-який з них, це краще, ніж взагалі не очищати воду. Під «більшістю» ми маємо на увазі фільтри, а не домашні пристрої. "Ручні" методи можуть навіть нашкодити, якщо не знати хімічний склад води, яку ми очищаємо та наслідки тих чи інших маніпуляцій з нею. Наприклад, не всяка вода, що пройшла кип'ятіння, стане чистішою та кориснішою. Є елементи, які при нагріванні до певної температури змінюють свою структуру та з корисної чи нейтральної стають шкідливою. Але зараз ми не вивчатимемо, або порівнюватимемо та аналізуватимемо всі ці варіанти, залишимо це на потім. Ми зупинимося лише на одному, найефективнішому – технологія зворотного осмосу.
Безліч незалежних досліджень у світі та десятки років практики доводять, що фільтри зворотного осмосу здатні очищати найскладнішу воду до стану питної та бути впевненим, що така вода ніяк не шкодить людському організму.
У цій статті ми не оперуватимемо незрозумілими науковими термінами, а просто спробуємо людською мовою докладно описати принцип роботи фільтра зворотного осмосу. Також розглянемо, на що важливо звертати увагу при виборі такого фільтра та як правильно його експлуатувати.
Принцип роботи фільтра зворотного осмосу
Більше 95% всіх існуючих моделей фільтрів зворотного осмосу складаються не менше ніж із п'яти етапів очищення. Хоча основні очисні функції виконує мембрана зворотного осмосу, інші картриджі теж важливі. Щоб було зрозуміло чому так, давайте розділимо фільтр на умовних чотири блоки: попереднє очищення, основне, фінішне доочищення та поліпшення води.
Попереднє очищення.
Хоча мембрана здатна очистити воду від будь-яких забруднень без будь-якої допомоги, на неї ніколи безпосередньо не пускають попередньо підготовлену воду, не очистивши її від великих забруднень. Матеріал, який використовується у виготовленні головного фільтруючого елемента, дуже чутливий та у разі попадання на нього великих частинок або, наприклад, хлору, він забивається та руйнується. Тому, щоб ККД мембрани був максимально високим у тривалому періоді, перед нею встановлюються картриджі попереднього очищення. Найчастіше це комплект з трьох картриджів, де два з них одного типу, але різної тонкощі фільтрації. Першим йде грубіший, потім вугільний середньої тонкощі та третій - тонке доочищення. Комплект включає картриджі з поліпропіленового та вугільного наповнювачів. Поліпропіленові прибирають пісок, іржу та інші видимі забруднення, а вугільний очищає воду від хлору та хлорорганічних сполук.
Основна.
Основний фільтруючий елемент – мембрана зворотного осмосу. Під високим тиском лише вода та кисневі молекули проходять через його невеликі пори, а шкідливі для організму забруднення - бактерії, віруси, залізо, важкі метали, ртуть, марганець та інші, зливаються в дренажну трубу через окремий вихід. Як уже згадувалося, мембрана дуже чутлива до грубого забруднення, яке присутнє майже в кожній свердловині або водопостачанні. Якщо вчасно замінювати картриджі попередньої очистки, вона може прослугувати 2-4 роки. Чим більша пропускна здатність мембрани, тим швидше буде заповнюватись накопичувальний контейнер, а сам фільтрувальний елемент буде служити довше.
Фінішна доочистка.
Залежно від якості початкової води, її температури, якості продукту та ряду інших факторів, рівень очищення води мембраною зворотного осмосу становить від 92 до 98 відсотків. Після мембрани вода збирається у бак. Перед тим, як потрапити до нас у склянку вода проходитиме ще один, додатковий етап — фінішна очистка. Картридж з кокосового вугілля, абсорбує воду, тим самим прибирає з неї сторонні запахи та присмаки, вода стає більш пріємною на смак та колір.
Покращення води.
Попередні три блоки — це базова складова усіх фільтрів зворотного осмоса, мінімум що має бути для якісної очистки. Далі вже йдуть модифікації фільтрів з різними картриджами, які, залежно від наповнення, впливають на воду різними способами. Найбільш «базовий» — мінералізація, збагачує відфільтровану воду мікродозами корисних мінералів, шляхом проходження води крізь каміння гірських порід. Інші опційні картриджі можуть змінити її структуру, відрегулювати рН, знизити або збільшити ОВП, насичувати антиоксидантами тощо.
Ці властивості допомогають воді краще засвоюватись в організмі, а також бути не тільки чистою, але й корисною, іноді навіть лікувальною.
Важливі складові фільтра зворотного осмоса
Отже, ми зрозуміли, як зворотний осмос очищає воду та навіщо вам потрібно стільки різних картриджів. Але нам все одно потрібно зрозуміти, який фільтр може вам підійти та на що важливо звернути увагу при виборі такої системи.
Якість самого пластику, кількість та посадка герметичних кілець, центральна пластина, об'єм та матеріал резервуара для зберігання, бренд та продуктивність мембрани, конструкція та функціональність крана чистого водопостачання, а також, ціна взаємозамінних елементів та зручність обслуговування в майбутньому є основними критеріями, на які варто звернути увагу при виборі фільтра, з думки довгострокової роботи самого корпуса. Розберімося далі детальніше.
Корпус та його компоненти.
Оскільки фільтр працює під основним тиском води (від 3 атм.) та періодично вимагає втручання людини для заміни елементів фільтра, корпус продукту повинен бути довговічним, а сама система максимально герметична. Звернітайте увагу на товщину та якість пластику. Герметичні кільця повинні «добре сидіти» у своїх місцях. Перевага, якщо система має більше одного герметичного кільця на одному з'єднанні. Металева центральна пластина, яка з'єднує нижню та верхню частину фільтра, має перевагу перед пластиком. Це пояснюється тим, що кілька разів на рік вам потрібно змінити картриджі у фільтрі, а пластикова пластина може бути пошкоджена неправильною роботою або занадто старанними зусиллями людини. На практиці це відбувається дуже рідко, але все ж варто звернути на це увагу.
Мембрана та накопичувальна ємність.
Якщо корпуси фільтрів та інші пластикові вироби навчиличь гарно виробляти в багатьох країнах, то на країну виробника головного фільтруючого елемента варто звернути увагу. Хороші мембрани зроблені в розвинених та технологічних державах, таких як: США, Японія, Німеччина тощо. Мембрани зворотного осмосу дуже повільно фільтрують воду. Вони мають позначення в галонах, які повідомляють нас, скільки літрів на день безперервної роботи вона може фільтрувати. Наприклад, мембрана на 75 GPD може очистити до 285 літрів на день, що становить до 11,8 л/годину або до 0,2 л/хвилини.
Тому для комфортного використання фільтра він оснащений резервуаром, в якому вода збирається після очищення. Принцип заповнення резервуара простий: як тільки ми наповнили склянку або чайник з водою, та в ньому звільнилось місце, він швидео починає заповнюватися до повного. Вода не контактує зі стінами резервуара, знаходячись під тиском, контактуючи лише з грушею харчової гуми. Такі баки та пластини виробляються з металу або пластику. Металеві контейнери вважаються більш надійними, ніж пластикові. Фільтри для домашнього використання комплектуються баками від 4 до 15 літрів. Важливо вибрати правильний об'єм резервуара, щоб завжди був необхідний запас води. Якщо сім'я буде до 5 людей, резервуару на 8-12 літрів буде достатньо.
Кран.
Та нарешті, кран для водопостачання чистої води, який поставляється разом з фільтром. В основному, вся увага приділяється дизайну крана та його функціональності. Є стандартні, які почали вироблятися з першими системами десятиліття тому та більш сучасними — «Mini Modern» та «Modern». Протягом останніх кількох років все більше моделей з’являється з кранами більш функціональними, ніж постачання чистої та мінералізованої води. Якщо Ви купуєте фільтр на етапі ремонту кухні або просто не хочете додаткового крана на кухні, то ви можете вибрати трипозиційний або чотирипозиційний змішувач, який подасть побутову воду холодну/гарячу та очищену, з фільтра. Крім того, є невеликий вибір кольорових кранів та змішувачів, які можуть ідеально підходити до інтер’єру вашої кухні.
Фільтри з мінералізацією оснащені краном на дві ручки, щоб розділити потоки та не використовувати ресурс мінералізатора для приготування їжі чи напоїв, а споживати лише у сирій формі.
Загальна інформація.
Фільтр зворотного осмоса встановлюється під мийку, під'єднується до магістральної труби холодної води спеціальним краном-перехідником, який йде у комплекті. Якщо у вас є стандартний вихід, де ширина 60 см та більше, то місця буде досить достатньо (детально в характеристиках) для встановлення стандартної системи.
Ми не розібрали з вами всіх тонкощів, але цього достатньо, щоб зрозуміти, як працює фільтр зворотного осмосу та на що вам потрібно звернути увагу при виборі такої установки. Якщо ви прочитали цю статтю, для вас є приємна бонус-знижка, 12% на фільтри зворотного осмосу, які не беруть участі в інших акціях. При оформленні замовлення введіть код купона osmos_sale_12%.